Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як неможливо уявити собі навчального закладу без книги, так неможливо уявити його без бібліотекаря. Сучасні бібліотеки стали центрами інформації і культури громад.
Бібліотеки – це своєрідні архіви, історії краю, обереги його минулого. Таким оберегом є публічно-шкільна бібліотека села  Велике Вербче.
Історія бібліотеки розпочалася у 1944 році. Нажаль, пам'ять не зберегла ім’я людини, яка була першим бібліотекарем в селі. Хата – читальня налічувала в той час 119 примірників книг, одержувала періодичні видання. Поступово зростав книжковий фонд, через декілька років становив 370 примірників. Це було справжнє багатство, і бібліотеку переносять до сільської ради, де вона займала одну кімнату. Завідуючою призначають з 1952 року Зіненко Надію Денисівну.  За творчі здобутки та вклад у розбудову бібліотечної справи Надія Денисівна була нагороджена  Орденом Трудового Червоного Прапора.
В 1961 році в центрі села з'являється чудова архітектурна споруда, новий будинок культури розміщений в густому парку, обрамлений стрункими рядами  каштанів, він став улюбленим місцем відпочинку жителів села.
Три світлих просторих кімнати (пл. 150 м.) на другому поверсі було відведено під бібліотеку.
З 1967 року бібліотекарем стала працювати Музика Ганна Василівна. Згодом вона стає завідуючою і з честю виконувала свої обов’язки 37 років. Другим бібліотекарем, надійним порадником і неоціненною помічницею стала Робейко Галина Петрівна.
Час вніс нові зміни в роботі бібліотеки, яка в 1978 році влилась в Сарненську  централізовану систему з 18-ти тисячним книжковим фондом. За творчі здобутки та досягнуті успіхи в організації масово-політичної роботи, виконання соціальних зобовязень, бібліотека неодноразово нагороджена почесними грамотами.
З 2002 року на Рівненщині розпочався експеримент по об’єднанню  публічно – шкільних бібліотек. До централізованої системи приєднана  шкільна бібліотека села, яка налічує 12 000 примірників книг та 3000 підручників.
На даний час в публічно – шкільній бібліотеці працює два бібліотекарі – завідуюча Музика Тетяна Сергіївна та бібліотекар  Давидюк Людмила Яківна.
Бібліотекам сьогодні потрібні працівники, які виявляють  стійкий інтерес  до професії, мають організаторські здібності, відзначають активною  життєвою позицією, комунікабельністю.