Сільська рада – активний учасник всіх подій. На період проголошення незалежності головою Великовербченської сільської ради був Дойонко Ф.С. (1987 – 1992р.)
Його замінив Давидюк Р. І., який займав цю посаду з 1992 по 1998р. У 1998 році жителі села проголосували за Шершня В.О., який був головою сільської ради до 2000 року.
У 2000 році головою стала Кузьмич В.М. єдина жінка за весь період існування сільської ради  (25–ий керівник за історію села).
Основні питання які вдалося вирішити за період незалежності:
1.
Газифікація (2007р).
2.
Відновлення роботи ДНЗ с. В. Вербче (2001р), та с. Бутейки (2005р) . В дитсадках було відкрито 5 груп . Це найбільша кількість серед сільських дитсадків району.
3.
Відкрито амбулаторію у с. В. Вербче, зроблено її капітальний ремонт зі зміною вікон та дверей.
4.
Відремонтовано систему опалення в будинку культури с. В Вербче, запроваджено енергозберігаючі технології, відремонтовано фойє та бібліотеку.
5.
Відновлено систему опалення адмінприміщення.
6.
Проведено капітальний ремонт фапів, клубів, замінені вікна, двері.
У будинку сільської ради орендують приміщення філія ощадбанку (єдина в сільській місцевості), відділення зв’язку, філія ТЕЛЕКОМУ. Тут розміщений кабінет дільничого капітана міліції Лазарчука Бориса Петровича.
У штаті сільської ради 6 державних службовців: голова, секретар, головний бухгалтер, землевпорядник,спеціаліст у справах сімї та молоді, спеціаліст по бухгалтерському обліку, спеціаліст військового обліку.